Тема ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ
Мета: формування предметних компетентностей: формувати в учнів поняття «доданок» і «сума»; вчити користуватися числовим променем ; розвивати мислення, увагу; виховувати зацікавленість до предмета до предмета;
формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – виконувати розумові операції,прагнення здобувати знання;
громадська – почуття любові до Батьківщини, до міста де ти народився і живеш;
інформаційна – прагнення більше знати про рідне місто Дніпропетровськ
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: сигнальні картки, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація.
Особливості проведення: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, форма проведення уявна подорож рідним містом.
( відповіді дітей)
Учитель Щоб вести кораблі,
Щоб у небо злітати,
Треба твердо, як слід
Математику знати.
Щоб успішно працювала автоматика,
Безперечно, знадобиться математика.
І щоб рухались верстати,
І щоб гроші рахувати,
Продавати й купувати,
Треба добре її знати!
Учитель - Отже, математика – цариця всіх наук! Старанно вчитися, і тоді математика відкриє вам усі свої таємниці!
ЛОГІЧНА РОЗМИНКА. ГРА «ЗАПИТУЮ – ШВИДКО ВІДПОВІДАЙ».
- Яка пора року настала? (Осінь.)
- Який зараз місяць? (Листопад.)
- Який сьогодні день тижня? (Вівторок .)
- Який вчора був день тижня? (Понеділок.)
- Який буде день завтра?
- Яка дія збільшує число?
- Яка дія зменшує число?
ВИСЛОВЛЕННЯ ОЧІКУВАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ.
Учитель.На дворі листопад. Опадають останні листочки. Діти, кожен з вас упіймав листочок. Прислухайтесь до нього, Листочок підкаже вам, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.
Учитель. Я також упіймала листочок, який підказує мені, чого я очікую:
ви будете уважними, спостережливими;
будете правильно рахувати, чітко висловлювати свої думки;
будете вкладатися точно в заданий час.
ЕЛЕМЕНТ «МОЗКОВОГО ШТУРМУ»
- Пригадайте, що ми робимо на уроках математики?
Учитель. І сьогодні будемо виконувати цікаві завдання, правильно рахувати предмети, відповідати на питання. А ще я запршую вас у цікаву мандрівку. Куди ми вирушимо дізнаєтеся, коли виконуємо завдання ( слайд)
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Слайд (Збери малюнок)
Веселі задачі
5 горішків на пеньку
Спочивало в холодку.
А вечірньої пори
Білка ще принесла 3.
Так до ранку й пролежали.
Скільки всіх горішків стало? (8)
• Дві сороки прилетіли,
Скрекотіли, скрекотіли...
Глянь! Он три іще летять,
Скрекотух вже стало... (5)
• На лугу пасуться гуси,
Їх пасе мала Маруся.
7 гусей ще біля броду,
3 вже увійшли у воду.
Ми попросимо дітей
Гра «Яке число загубилося?»
«Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його класу,
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь.»
Каліграфічна хвилинка. «конкурс красунь»
— Запишіть по рядку чисел 6; 5; 4.
Математичний диктант
— Запишіть числа 6; 8; 2; 9; 10; 1.
— Запишіть число, яке іде за числом 6.
— Запишіть число, яке передує числу 5.
— Запишіть «сусідів» числа 7.
— Назвіть число, яке стоїть між числами 5 і 7.
(6; 8; 2; 9; 10; 1; 7; 4; 6; 8; 6)
Показую число і промовляю слово «більше» чи «менше», а діти один за одним плещуть у долоні різну кількість разів, промовляють нерівність
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
Діти, а може сьогодні день чудес? Якщо так то
Я живу у чудовому місті Дніпропетровську ( і ми)
Запрошую у коротку мандрівку Дніпропетровськом. Екскурсоводом буду я (-)
Одяглася тепленько і вийшла на вулицю ( і ми)
Золота осінь вкрила різнобарвним листям місто (-)
Поспішаю до зупинки (і ми)
По дорозі їдуть машини (-)
На зупинку прийшла і завдання знайшла
Завдання 1(с. 47)
— Скільки великих зірочок на малюнку?
— Скільки маленьких зірочок на малюнку?
— Скільки всього зірочок на малюнку?
— Щоб дати відповідь на питання, слід додати 3 і 2, виконати дію додавання. Числа, що додають, називають доданками, а число, яке отримали, виконуючи дію додавання, називають сумою. Читають так: «Сума чисел 3 і 2 дорівнює 5», або «Перший доданок 3; другий доданок 2; сума 5»
Сіла в автобус. Автобус поїхав. (і ми)
Ось широкою іскристою змійкою поміж з берегами тече річка (-)
А хто знає, як вона зветься? (відповіді дітей)
У синьому небі кружляє лелека (-)
Він і приніс нам наступне завдання
Робота в зошитах Коментуємо
— Прочитайте вирази. (перший доданок 2, другий доданок 3, сумма 5)
Знайдіть суму. Підкресліть другий доданок.
Продовжую мандрівку (і ми)
Наш автобус їде через Центральний, Білий міст
Це Новий міст. Його довжина складає 1478 м , а ширина 21 м
Переїхали через міст (і ми)
Зупинилися біля незвичайної споруди
В самому центрі міста стоїть унікальна споруда Дніпропетровський цирк, подібних споруд нема більше ніде
Біля цирку знайшла завдання 3 ( іми)
— Яку суму отримав перший ведмедик? Яку суму отримав другий ведмедик? Хто з них помилився? Назви правильну суму.
Поїхала далі ( і ми)
А це Набережна.
Вона простягнулася вздовж Дніпра Це саме улюблене місто прогулянок і відпочинку мешканців нашого міста.
Відпочину і я ( і ми)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
з води на 60 метрів струмує фонтан«Юність Дніпра». (-)
Біля фонтану знайшла наступне завдання ( і ми)
Завдання 4
— Які числа потрібно вставити?
— Який доданок знаходили?
Дніпропетровськ – одне з найкрасивіших міст України.
Я люблю своє місто (і ми)
Я люблю свою школу ( іми)
Повертаюся до школи (і ми)
Бачу завдання 5 ( і ми)
— Які числа додавала Даринка?
— Який перший доданок? другий доданок? Яку суму вона отримала?
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота в зошиті друкованому Самостійно
• Доданок, доданок, сума — це назви чисел при додаванні. (Так)
• перший доданок 7 другий 3 сума 9.(Ні)
• 5 + 5 = 10. (Так)
• Відрізок має початок і кінець. (Так)
• Фігура, яка має три кути, три сторони і три вершини — це чотирикутник. (Ні)
• Довжину відрізка вимірюють лінійкою. (Так)
На лінійці є мірки папуги (ні)
Один сантиметр це дві клітиночки (так)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися скільки всього?
— Як називають числа, які додають?
— Як називають результат додавання?
Звуки [л], [л']. Букви Лл. Логічні вправи. Розповідь за малюнком. Опрацювання оповідання «Ланцюжок добра» за Л. Ульяницькою
Мета: формування предметних компетентностей: формувати вміння правильно вимовляти звуки [л], [л'], читати слова із буквою «ел» ,збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення виховувати зацікавленість до предмета до предмета;
формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – виконувати розумові операції,прагнення здобувати знання;
громадська – формувати позитивні риси, обґрунтованість мислення, наполегливість, працелюбність.
інформаційна – прагнення більше пізнавати навколишній світ, читати книжки
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: сигнальні картки, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація.
Особливості проведення: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, у формі інтелектуальної гри «Знавці математики». .
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Учитель. Ранок! Сонце в небі прокидається..
Діти: Наш клас з гостями відається! Добрий день!
Учитель: Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу…
Діти: Чому?
Учитель: Бо люблю я людей і свій клас.
Діти: Чому?
Учитель: Бо чекаю плідної праці від вас!
Учитель. Ранок! Сонце в небі прокидається..
Діти: Наш клас з гостями відається! Добрий день!
Учитель: Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу…
Діти: Чому?
Учитель: Бо люблю я людей і свій клас.
Діти: Чому?
Учитель: Бо чекаю плідної праці від вас!
Вчитель З чого ж нам урок почати?
Діти. Скоромовку розказати!
Вчитель. Поправляєм язички,
Щоб не плутались значки.
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Вчитель. Добре. Перший ряд вже починає -
Скоромовку промовляє:
Діти Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Вчитель. Другий ряд теж не дрімає
І швиденько промовляє.
Діти Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Вчитель. Третій теж ряд не дрімає
друзів швидко доганяє
Діти Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
ӀӀ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Ø Повторення вивченого на попередніх уроках
Гра «Заверши думку!»
• На попередньому уроці ми вивчали букву... (Л л).
• Формою літера Л л нагадує нам... (капелюх, курінь, дах будиночка).
• Буква Л л у словах може стояти... (на початку, всередині слова та в кінці).
• Вона позначає два приголосних звуки: ... ([л] та [л']).
Гра «Твердий — м'який»
Учитель читає слова, учні визначають, у яких словах є звук [л], а в яких — [л'], і піднімають картку-фішку.
Слова для гри: лід, міль, долоня, халва, вокзал, молоко, Леся, людина, стільчик, калюжа, лапка, малеча, лелека, малята, лавка, безлад, наляканий.
Ø ( Лунає музика кінофільму Червона шапочка»)
Інсценізація
Червона Шапочка і Вовк
Ч.Ш .- (несе пакунок) Іду до своєї бабусі покажу їй . Вона точно знає що це!
В. – О! Червона Шапочка! Доброго дня тобі, мила дівчинко!
Ч. Ш. – Привіт вовче, не затримуй мене я поспішаю.
В. – А це що? Пиріжки для бабусі? Я такий голодний!
Ч.Ш. – А от і не вгадав! Я знайшла це на стежинці.
В. – Дай попробувати!
Ч.Ш. – Ох і відсталий ти , вовче! Як можна пробувати те ,що тобі невідоме.
Раптом захворієш
В. (думає) – Може, це…
Ч.Ш. –Діти, допоможіть
Учитель – А і справді діти, давайте подивимося.
( Учні розкривають коробку, там кін дер – сюрприз,учитель розкриває сюрприз
Читає лист : Добрий день, любі діти. Я маленьке Оленя. Люблю вивчати слова із моїм улюбленим звуком. Ось вони лис, ялинка, ластівка,білка, малина,липа , веселка Я думаю, що ви здогадалися який мій улюблений звук. . Але на жаль, я знаю тільки ці слова з цим звуком. Допоможіть мені, будь ласка , зібрати нові слова із моїм улюбленим звуком. А квітка семіцвітка вам допоможе.
Я — чарівна квітка-семицвітка. Запрошую вас разом зі мною навчатися і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці й виконувати завдання. За правильні й чіткі відповіді я даруватиму вам маленькі квіточки
- То ж який улюблений звук оленятка?
Ø Артикуляційна хвилинка.
Учитель - Для того, щоб гарно промовляти нові слова, читати речення . А для цього пропоную потренувати свій язичок.
Виконаймо вправи
· « Проколи щічку»: уявіть, що ваш язичок, наче гостра голочка, що хоче проколоти то одну щічку, то іншу.
· « Катаємо кульку»: уявіть, що у ротику кулька чи кругла цукерка. Язичок намагається догнати її по колу.
· «Хоботок»: уявіть, що ви – маленькі слоненята. У вас виростає хоботок (губи витягуються вперед трубочкою).
· « Жабенятка»: уявіть, що ви – маленькі жабенятка. Губи розтягуємо в сторони, як ротик жабки.
· «Дихання з промовлянням»: понюхайте квіточку (вдих), а на видосі вимовте слово «мама».
· « Загаси полум’я свічки»: легенько задуваємо свічку.
- Розумники і розумниці. Наші язички готові до роботи
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
- На сьогоднішньому уроці ми закріпимо наші знання про букву Л л. Ми читатимемо нові склади, слова та речення з цією літерою. А ще ми дочитаємо казку і дізнаємося, чим же закінчилася історія оленяти, яке заблукало та якому запропонував допомогу чуйний колючий їжачок. Крім того, ми будемо розглядати цікаві малюнки і розв'яжемо кросворд.
III. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
ЗАВДАННЯ 1-Ї
Зі мною будете грати,
Знання закріпляти.
Розчитування Слайд
— Завдання 1-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими квіточками оранжевого кольору
ЗАВДАННЯ 2-Ї ПЕЛЮСТКИ
Робота з букварем (с. 72).
Читання буквених таблиць.
Складання слів із букв злиттям.
Гра «МОЗАЇКА»
Учням роздаються картки зі складами кольорів веселки. Склади перемішані. З них треба скласти слова:
— Завдання 2-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими
квіточками оранжевого кольору
ЗАВДАННЯ 3-Ї ПЕЛЮСТКИ
Утворення слів — назв ознак від слів — назв предметів за допомогою запитань який? яке?Показую картинку, учні читають відповідне слова утворюють ознаку.
Лимон — (а запах який?) лимонний;'
малина — (а варення яке?) малинове;
липа — (а чай який?) липовий;
калина (а сік який?) — калиновий.
— Завдання 3-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими квіточками оранжевого кольор
ЗАВДАННЯ 4-Ї ПЕЛЮСТКИ
Читання складів та слів із буквою Л л. незрозумілі слова:
Лавина — сніговий обвал у горах, зсув великої кількості снігу з вершини гори вниз.
Вал — високий земляний насип довкола фортеці.
Метод «Буксир» Одночасно з учнями починаємо читати вголос в межах швидкості дитини. Потім замовкаю і продовжуємо читати без голосу. Потім знову йде читання вголос треба почати одному слові.
— Завдання 4-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими квіточками оранжевого кольору
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ЗАВДАННЯ 5-Ї ПЕЛЮСТКИ
Виконання завдання «розв'яжіть». Треба утворити з поданих слів нові, переставивши букви за цифровими схемами. Нива — вина; вона — нова.
— Завдання 5-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими квіточками оранжевого кольору
ЗАВДАННЯ 6-Ї ПЕЛЮСТКИ
Читання речень, записаних друкуванням , з різною мовною інтонацією.
Аліна і Лана малі. Аліна і Лана малі? Аліна і Лана малі!
— Завдання 6-ї пелюстки виконано! (Нагородження найкращих учнів маленькими квіточками оранжевого кольору
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
ЗАВДАННЯ 6-Ї ПЕЛЮСТКИ
Робота з текстом «Ланцюжок добра» (буквар, с. 73).
Учні розглядають зображення оленяти і пригадують початок історії, яка трапилася з цим звірятком: оленя заблукало в лісі, було дуже засмучене, а потім зустріло їжачка, який утішив оленятко та пообіцяв провести його додому.
Запитання до тексту
• Що запитало оленя у їжачка?
• Яку пораду воно отримало у відповідь?
• Чи згодні ви з їжачком?
• Які чесноти має їжак?
• Чого ми можемо повчитись у їжачка?
Діти роздивляються ілюстрацію до тексту й коментують малюнки:
їжачок допоміг оленяткові.
Бобер зробив добро їжачку — знайшов їжаченя.
Білочка допомогла бобру — принесла ліки.
Зайчик зробив добро білочці — поділився грибочками.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Запитання та завдання для учнів
• Розкажіть, що ми сьогодні зробили під час уроку. Яку букву ми повторили?
• Які з прочитаних сьогодні слів та речень вам запам'яталися? Назвіть їх.
• Яку казочку ми дочитали?
• Чого вчить нас казка про оленя та їжачка?
• Спробуйте пояснити назву казки «Ланцюжок добра».
Немає коментарів:
Дописати коментар